cilt-temizleyiciler

Cilt Bakterileri Nasıl Oluşur? Temiz ve Parlak Bir Cilde Sahip Olmanın Yolları

Dışarıda olmak günümüzde hem avantaj hemde dezavantajdır. Çalışma hayatı, hızlı tüketim kültürü, beslenme bozuklukları bizi olumsuz etkilerken bir taraftan da cildimizi deforme eder. Yediğimiz sağlıklıksız besinler cilt yapısını bozar ve ekstra bakım yapmaya ihtiyaç duymamıza neden olur.

yüzde oluşan bakteriler

Peki Nedir Bu Olumsuz Etkenler?

Olumsuz hava koşulları: Hava kirliliği özellikle büyük şehirlerdeki sisli bulanık ve kirli toz zerrecikleri cildimizi olumsuz etkiler. Güneşin zararlı
ışınları ,radyasyon, sigara dumanı ve egzozu gibi kirler, cildinizi etkileyenlerin başında gelir.

Şeker tüketimi:Şeker tüketiminin zararlı olduğunu artık bilmeyenimiz yok fakat şeker ciltte bulunan proteinler de bu glikasyon sürecine yatkındır.
Fazla şeker tüketimi nedeniyle cildimizde sarkma, kırışıklık veya canlılık kaybı yaşanabilir.

Aynı yastık kılıfını uzun süre kullanmak: Uyurken cilt kendini yeniler. Ölü hücrelerden sonra zararlı bakteriler yastık kılıfımızda yenilenen cildimize
zarar vererek sivilce ve enfeksiyon oluşumuna ortam hazırlar.Cildimizi bakterilere maruz bırakma olasılığını azaltmak için, yastık kılıfınızı haftada en az bir kez değiştirmelisiniz.

cilt temizliği

Cep telefonu ekranı: Cep telefonu, dizüstü bilgisayar ve Tv ekranınızdaki mavi ışık, cildinize zarar verebilir. Parlak ekran hareketleri de yüz kırışıklığına neden olabilir.

Kirli Klavyeler: Gün içerisinde yüzlerce kere dokunduğumuz bilgisayar klavyeleri nilyaonlarca bakteri bulundurur. Gün boyunca yüzünüze ne kadar
dokunursanız, elinizde bulunan bakterilerin bir kısmı da cildinize geçer.

Son zamanlarda yapılan bir çalışma, klavyenizin tuvalet oturağından 20.000 kat daha kirli olduğunu ve cilt enfeksiyonlarının yaygın bir nedeni olduğunu gösteriyor.

Otobüs veya Metro tutaçları: Hemen hemen her gün değdiğimiz metro yada otobüs tutaçları tam bir mikrop yuvası olabilmektedir. Eğer dokunduysak eve girdiğimizde ilk işiniz ellerinizi yıkamak olmalıdır.

Cildi temizlemek için organik bitkisel ve cildi kimyasallardan koruyan kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinden cilt bakım ürünleri   kullanmak önemlidir. Cildin gün içerisinde barındırdığı milyonlarca bakteriden arınması gerekir ve eğer bu temizlik yapılmazsa ciltte bozulmalar sivilceler ve enfeksiyonların oluşması oldukça olasıdır. Her gün sabah ve akşam cilt mutlaka yıkanmalıdır ve gerekiyorsa besleyici ve onarıcı bakım ürünleri de kullanılmalıdır.

Cildi Bakterileri Nasıl Oluşur? başlıklı yazımıza Cildi Bakterileri Nasıl Oluşur? Google.com.tr, Cildi Bakterileri Nasıl Oluşur? Google.com, Cildi Bakterileri Nasıl Oluşur? Yandex, Cildi Bakterileri Nasıl Oluşur? Yaani, Cildi Bakterileri Nasıl Oluşur? Microsoft Bing, Cildi Bakterileri Nasıl Oluşur? Baidu, Cildi Bakterileri Nasıl Oluşur? Yahoo, Cildi Bakterileri Nasıl Oluşur? Yandex, Cildi Bakterileri Nasıl Oluşur? DuckDuckGo, Cildi Bakterileri Nasıl Oluşur? Dogpile, Cildi Bakterileri Nasıl Oluşur? BoardReader, Cildi Bakterileri Nasıl Oluşur? WolframAlpha, Cildi Bakterileri Nasıl Oluşur? ixquick, Cildi Bakterileri Nasıl Oluşur? Ask arama motorlarından da ulaşabilirsiniz.

0
SEPETİM
  • No products in the cart.
Nature Genome Tırnak Mantarı Şampuanı rus merhemi no white hair udi hindi macunu lipo cold jel gilaburu şurubu akasya tozu deva kremi uzamax uzamax boy uzatıcı megamax