Kahve Peelingi Nedir? Kahve Telvesi Maskesi Cilde Faydaları Nelerdir?

Kadınlar ciltlerine pek çok şeyden daha fazla önem verirler, günlük hayatta en çok dikkat ettikleri konulardan birisi cilt bakımı ve güzel, bakımlı bir yüzdür. Peki cilt bakımında önemli bir uygulama olan peeling nedir? ne işe yarar? hangi peeling yöntemleri daha etkilidir. Peeling cildimizdeki ölü hücrelerin ciltten atılarak yüzümüzün daha canlı parlak ve kan akışının sağlıklı bir şekilde devamını sağlayan ve cildi besleyen bakım maskesidir.

kahve-peelingi

Pek çok peeling türü ve uygulaması vardır. Örneğin kahve peelingi son zamanlarda en çok konuşulan cilt bakımlarından biri. Cilde masaj yapılarak sürüldüğünde kan dolaşımını hızlandırıyor, göz çevresinde meydana gele şişlik ve morlukları azaltmaya imkan sağlıyor.Cilt maskesi uygulamalarından en çok kullanılan yöntemlerden biri olan kahve telvesi peelingi oldukça zararsız.

kahve-telvesi-maskesi

Kahve telvesi bunun dışında gözeneklerin açılmasına ve cildin bakteri ve mikroplardan arınmasına yardımcı oluyor. Gözenekleri kirlerden arındırdığı gibi aynı zamanda da gözenekleri sıklaştırıyor. Cildin canlanmasına ve parlamasına yardımcı oluyor.

kahve-telvesi-peelingi-nasil-yapilir

Kahve Peelingi Nasıl Yapılır?

1 yemek kaşığı kahve telvesine 1 tatlı kaşığından daha az olacak şekilde zeytinyağı katarak karıştırın. Daha sonra karışımı cildinize sürerek hafif masaj hareketleriyle yedirin. Bu karışımı cildinize iyice yedirin fakat kahve cildinizi çizmemeli bunun için yumuşak ve nazik hareketlerle  uygulamalısınız. Ayrıca kahve telvesinin içine limon ve yogurt da katabilirsiniz. Peelingi 10 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık suyla güzlce durulayabilirsiniz.

Bize Bu Kelimelerden Ulaştınız

kahve peelingi suna dumankaya, kahve peelingi sivilce, kahve peelingi şems aslan, kahve peelingi selülit, kahve peelingi gratis, türk kahvesi peelingi ne işe yarar, cilt maskesi, altın maske, kahve peelingi siyah nokta, kahve peeling yararları

Nature Genome Tırnak Mantarı Şampuanı rus merhemi no white hair udi hindi macunu lipo cold jel gilaburu şurubu akasya tozu deva kremi uzamax uzamax boy uzatıcı megamax