Udi Hindi Kökü Ve Yağı Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

UDİ HİNDİ KÖKÜ VE YAĞI NEDİR?

Udi hindi doğu Asya’da yaygın olarak yetiştirilen ve her mevsim yetişen nadir bir bitkidir. Faydaları ise saymakla bitmiyor. Solunum yolları, sindirim sistemi, bağışıklık sistemi, cilt ve saç ve daha nicesi insan üzerindeki etkilerindendir.

Udi hindi çay olarak, toz halinde veya kabukları ile tütsü kullanımı şeklinde tüketilmektedir.  Udi hindinin diğer bir kullanım yöntemi de yağıdır.

Udi hindi yağı elde etmek için udi hindinin kökünden yararlanılır. Udi hindi kökü ise normal bir udi hindiden daha fazla etki sağlamaktadır. Udi hindi kökü fazla kullanılmasa da aslında bitkisi kadar o da faydalıdır. Dilerseniz yemeklerde baharat olarak kullanabilirsiniz. Veya çayını tüketebilirsiniz.

Udi hindi yağı genellikle cilt üzerinde etkilidir. Cilt üzerinde oluşan sivilce ve sivilce izlerini yok eder. Aynı zamanda cilt üzerinde oluşan veya oluşmuş herhangi bir lekeyi de zamanla yok eder.

Udi hindi yağı cilt üzerinde kullanılırken cilde nazikçe masaj olarak uygulanabilir ve cildi nemlendirerek daha temiz nefes almasını sağlar.

Diğer uzatıcı yağlar gibi udi hindi de kaş ve kirpiklerde uzamayı sağlar.

Saç derisini onarır ve kepeği önler. Saç dersindeki yaraları iyileştirir ve daha parlak görünümlü saçlar elde etmenizi sağlar.

Udi hindi yağı mikroplardan arındırırken aynı zamanda mikropları da kırar.  Eğer udi hindi yağını cilt üzerindeki etkisi dışında sindirim üzerinde kullanmak isterseniz 1 bardak ılık suya 2 damla udi yağı damlattıktan sonra içebilir, bu sayede hem boğaz ve solunum yollarını temizleyebilir, hem mideyi be bağırsakları temizleyebilirsiniz. Aynı zamanda bağışıklık sisteminizi de destekleyerek hastalıklara karşı kalkan oluşturabilirsiniz.

Udi hindi yağının diğer bir kullanım yöntemi ise ağız gargarası olarak kullanılabilir. Udi hindi yağını ve suyu karıştırıp ağızda gargara yapabilir ve bu sayede hem ağız enfeksiyonlarını hem de boğaz iltihaplanmalarını yok edebilirsiniz.

Udi hindi yağını kullandıktan sonra gribal hastalıklara yakalanma olasılığınız yok olacaktır. Özellikle corona virüs gibi hastalıklara karşı da bağışıklık oluşturmaktadır.

Udi hindi yağını masaj yöntemi ile kullanarak ağrıyan bölgelerdeki ağrıyı giderebilirsiniz. Baş ağrısı için udi hindi yağı kullanımı sonrası baş ağrısı kaybolacaktır ve daha dingin bir şekilde yaşamınızı sağlayacaktır.

Sadece baş değil aynı zamanda el, bacak, boyun, bel gibi bölgelerde ağrıyan kısma udi hindi yağı sürdükten sonra masaj yoluyla yağı yedirin ve ağrılarınızdan kurtulun.

Udi hindi bitkisinin başlıca faydalarının yanı sıra, udi hindinin yağı ve kökü de oldukça faydalıdır. Hem cilt için, hem vücut için hem de sağlık için udi hindi yağı oldukça faydalı ve etkindir.

Nature Genome Tırnak Mantarı Şampuanı rus merhemi no white hair udi hindi macunu lipo cold jel gilaburu şurubu akasya tozu deva kremi uzamax uzamax boy uzatıcı megamax